website İçeriğe geç

Hakkımızda

Size, çok eski bir Anadolu masalını anlatarak başlayalım söze. Bir zamanlar Anadolu’da, canından çok sevdiği üç kızı olan bir padişah yaşarmış. Bu padişah, bir gün hangi kızının kendisini daha çok sevdiğini merak etmiş ve üçünü de çağırarak, kendisine olan sevgilerini tarif etmelerini istemiş. En büyük kız, babasını “altın kadar” sevdiğini söylerken, ortanca kız “ipek kumaşlar kadar” sevdiğini dile getirmiş. Padişah bu iki cevaptan da çok memnun kalarak, en küçük kızına dönmüş. Ancak en küçük kızının cevabı hayli ilginçmiş.

“Babacığım, ben sizi tuz kadar seviyorum.”

Bu cevaba oldukça sinirlenen padişah, derhal en küçük kızını cezalandırmış ve ülkesinde tuz kullanmayı yasak etmiş. Bir zaman sonra, ağzının tadı bozulmuş, hiçbir yemeği beğenmez olmuş. Böylece, kendisini en çok seven kızının, onu “tuz kadar seven” en küçük kızı olduğunun farkına varmış ve hem bu kızının hem de tuzun kıymetini anlayarak, kızını affetmiş.

BiSALT olarak, bu güzel Anadolu masalından aldığımız ilhamla, 2010’da doğal tuz üretimi faaliyetlerimize başladık ve on yılda, bu köklü sektörün önde gelen markalarından bir olmayı başardık. Üstelik “Tamamen katkısız, %100 doğal” anlayışıyla sofralarınıza ulaştırdığımız tuzlarımızın, üretim aşamasının hiçbir noktasında, kimyasal bir katkı maddesine ya da işleme yer vermedik. Tuzlarımızı, hiçbir zaman rafine etmedik ve “topaklanma önleyici” olarak “masumlaştırılan” kimyasalların hiçbirini kullanmadık.

Ankara’daki tesislerimizde geleneksel yöntemler ile son teknolojinin hijyenik imkânlarını birleştirerek üretimini gerçekleştirdiğimiz tuzlarımızla, BiSALT olarak, sektördeki en geniş ürün yelpazesine sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ayrıca Türkiye genelindeki 3.000’i aşkın satış noktasında siz değerli kullanıcılarımıza ulaşıyor ve 40’a yakın ürünü beğeninize sunuyoruz. Sizin için, tüm ülkeyi ve dünyayı keşfediyor, kullanabileceğiniz en kaliteli tuzu, en doğal hâliyle sizlerle buluşturuyoruz.

Bir aile şirketi olmanın verdiği içtenlik ve samimiyeti, genç ve dinamik çalışma arkadaşlarımızın profesyonel iş anlayışlarıyla birleştiriyor ve bu şekilde sizlere üst düzey bir hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Çünkü biz, bu güzel ülkeyi, tıpkı masallardaki gibi “tuz kadar seviyoruz.”


Bizimle Buradan mesaj atarak iletişim kurabilirsiniz.